BOSCH: dwukierunkowa technologia komunikacji Bilinx dla systemów CCTV

Dwukierunkowa technologia komunikacji Bilinx jest najnowszą innowacją firmy Bosch w dziedzinie systemów CCTV. Technologia Bilinx zaprojektowana do pracy z kamerami serii Dinion i AutoDome wykorzystuje łącza oparte o konwencjonalny kabel koncentryczny, nieekranowaną skrętkę (UTP) lub światłowód w celu transmisji danych do i z kamery (czyli wyłącznie łącza wizyjne).
Technologia Bilinx wraz z sygnałem wizyjnym przesyła polecenia sterujące oraz konfiguracyjne umożliwiając uruchomienie dowolnej liczby funkcji za pośrednictwem kabla transmitującego obraz, które dotychczas wymagały bezpośredniego dostępu do kamery lub osobnego okablowania. Jest to zasadnicza zaleta w przypadku instalacji, w których kamery są umieszczone w trudno dostępnych miejscach lub gdzie czynności serwisowe mogą przerwać działanie systemu.
Obsługiwane funkcje obejmują sterowanie kamerami serii AutoDome, konfigurowanie nastaw i regulację parametrów kamery, komunikaty alarmowe oraz komunikaty o stanie systemu, a także aktualizację oprogramowania układowego.
Pełne możliwości sterowania kamerami serii AutoDome
Pełna kontrola nad funkcjami kamer Bosch AutoDome, obejmująca konfigurowanie i przywoływanie zaprogramowanych położeń oraz uruchamianie poleceń dodatkowych, jest realizowana wyłącznie za pomocą kabla transmitującego sygnał wizyjny. Technologia Bilinx w znacznym stopniu obniża koszty instalacji oraz serwisu dzięki wyeliminowaniu jednej trzeciej okablowania, a także eliminuje konieczność ręcznego przydzielania adresu kamery.
Nastawy konfiguracyjne i regulacja parametrów kamery
Technologia Bilinx umożliwia pobranie, zachowanie i przesłanie nastaw konfiguracyjnych do kamer serii Dinion i AutoDome bez konieczności uzyskania bezpośredniego dostępu przez serwisanta. Za pomocą modułu konfiguracyjnego dołączonego do kabla wizyjnego w dowolnym miejscu, wszystkie nastawy kamery mogą zostać dostosowane do specyficznych wymagań aplikacji z bezpośrednim podglądem dokonanych zmian na monitorze. Nastawy konfiguracyjne mogą być również zapisane i przesłane do innych kamer w celu przyspieszenia procesu konfiguracji lub wymiany. Jest to szczególnie przydatne podczas instalacji wielu kamer w tym samym systemie lub w przypadku standardowych aplikacji z wieloma lokalizacjami.
Alarmy i komunikaty o stanie
Alarmy generowane przez funkcję wykrywania ruchu kamery są transmitowane wraz z sygnałem wizyjnym, eliminując tym samym konieczność tworzenia osobnego okablowania. Kamery AutoDome w połączeniu z technologią Bilinx umożliwiają przesyłanie wraz z sygnałem wizyjnym sygnałów ze źródeł zewnętrznych, takich jak czujki PIR, kontakty drzwiowe lub systemy kontroli dostępu. Takie rozwiązanie upraszcza budowę systemu i jednocześnie obniża koszty instalacji.
Aktualizacja oprogramowania
Jeśli możliwości kamer serii DinionXF oraz AutoDome zostaną rozszerzone o nowe funkcje, technologia Bilinx umożliwia zaktualizowanie oprogramowania układowego we wszystkich kamerach z jednego centrum nadzoru, eliminując konieczność uzyskania dostępu do każdej kamery z osobna.
Modernizacja systemu
Podczas rozbudowy istniejących systemów CCTV kamery Dinion lub AutoDome mogą być instalowane bez dodatkowego okablowania. Dzięki technologii Bilinx konfigurowanie nastaw oraz sterowanie funkcjami przez kabel koncentryczny zapewnia szybką i łatwą instalację oraz obsługę.

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...