Głośnik panelowy w obudowie metalowej 6 W

łośniki Philips charakteryzują się wysoką jakością, wydajnością i zastosowaniem najnowszych rozwiązań technicznych wykorzystywanych w systemach nagłośnieniowych. Są one owocem ponad pięćdziesięcioletnich doświadczeń zdobytych na polu profesjonalnej techniki audio i mogą sprostać właściwie wszystkim wymaganiom systemów nagłośnieniowych. Głośnik w obudowie LBC 3018/00 to profesjonalny głośnik w wytrzymałej, a jednocześnie estetycznej obudowie metalowej.
Doskonale nadaje się on do instalacji w pomieszczeniach zamkniętych: w biurach, szkołach, na parkingach, w centrach handlowych i wszędzie tam, gdzie istnieje potencjalne niebezpieczeństwo wystąpienia aktów wandalizmu.
Głośnik do emisji alarmów słownych
Głośnik do emisji alarmów słownych został zaprojektowany specjalnie z myślą o budynkach, w których jakość działania systemu komunikacji słownej określona jest specjalnymi przepisami. Głośnik LBC 3018/00 jest przeznaczony do stosowania w głosowych systemach alarmowych i spełnia brytyjską normę BS5839 część 8.
Wbudowane zabezpieczenie
Głośnik posiada wbudowane zabezpieczenie, które w przypadku pożaru i zniszczenia głośnika nie dopuszcza do uszkodzenia instalacji, do której został dołączony. W ten sposób zabezpieczona jest poprawność działania systemu jako całości, a co za tym idzie, przez głośniki w innych strefach ludzie mogą być w dalszym ciągu informowani o sytuacji zagrożenia. Głośnik jest wyposażony w ceramiczny blok zacisków, bezpiecznik termiczny i odporne na wysoką temperaturę, nieprzewodzące ciepła
okablowanie.
Głośnik 2-membranowy
W obudowie głośnikowej umieszczony jest głośnik 2-membranowy o wysokiej efektywności charakteryzujący się szerokim pasmem przenoszenia, przez co nadaje się zarówno do odtwarzania mowy jak i muzyki.
Montaż
Obudowa głośnika jest przystosowana zarówno do montażu powierzchniowego na ścianach, jak i montażu płaskiego we wnękach ścian wykonanych z cegły lub betonu. Tylna część obudowy głośnika umożliwia dopasowanie otworów montażowych lub montaż z wykorzystaniem puszek montażowych typu U40 lub MK. Tylna część obudowy posiada również w górnej części wyznaczone miejsca na otwory do przeprowadzenia kabli połączeniowych (PG13). Dla wygody tylna część obudowy jest połączona z przednią osłoną ażurową za pomocą linki, dzięki czemu podczas instalacji osłona może czasowo na
niej wisieć.
Regulacja mocy wyjściowej
Moduł posiada potrójny blok zacisków śrubowych (łącznie z uziemieniem) do szeregowego (łańcuchowego) łączenia okablowania. Cztery odczepy na uzwojeniu pierwotnym transformatora umożliwiają ustawienie maksymalnej mocy wyjściowej na wartość znamionową, połowę tej mocy, ćwiartkę lub jedną ósmą (tj. w krokach co 3 dB).
Gwarancja najwyższej jakości
Wszystkie głośniki firmy Philips są tak skonstruowane, aby zapewnić nieprzerwaną emisję dźwięku o mocy znamionowej przez 100 godzin, co jest zgodne z wymaganiami normy IEC 268-5 (PHC). Firma Philips opracowała specjalny test symulujący wystąpienie dodatniego sprzężenia akustycznego (SAFE – Simulated Acoustical Feedback Exposure), aby wykazać, że jej głośniki są w stanie emitować bez uszkodzenia przez krótki czas moc dwa razy większą od ich mocy znamionowej. Zapewnia to niezawodność działania nawet w warunkach ekstremalnych, co daje większe zadowolenie klienta, dłuższy czas życia urządzenia i o wiele mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia lub obniżenia jakości reprodukowanego dźwięku podczas eksploatacji.
Bezpieczeństwo
W przypadku wszystkich swoich urządzeń, firma Philips przywiązuje szczególną uwagę do zapewnienia zgodności z normami bezpieczeństwa. Opisywany głośnik spełnia odnośne normy bezpieczeństwa i instalacji (zgodnie z EN 60065 i BS5839 część 8).
Dane techniczne:

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...