Kabiny symultaniczne

Chcielibyśmy przybliżyć Państwu budowę i zastosowanie kabin symultanicznych.
Ogólna charakterystyka i wyposażenie kabiny tłumacza
1. konstrukcja samonośna aluminiowa lakierowana techniką proszkową na kolor RAL 9016, konstrukcja do montażu stacjonarnego.
2. Wypełnienie: materiał tłumiący gąbkowy, grubości minimum 25 mm, pokryty wewnętrznie tkaniną wykończeniową o strukturze tłumiącej w kolorze neutralnym, zewnętrznie wykończony płytą HDF w kolorze białym, szarym, czarnym, możliwość indywidualnie dobranych kolorów zarówno wypełnienia jak i konsttrukcji. Kabina wykonana z komponentów zapewniających optymalną izolację dźwięku; pogłosy i odbicia dźwięku obniżone się za pomocą odpowiednich dźwiękochłonnych materiałów na powierzchniach wewnętrznych. Zastosowane materiały powinny być łatwe do utrzymania w czystości.
3. okna: szyby szklane lub z metakrylanu metylu, przednie i boczne o wysokości minimum 800 mm, instalowane nie wyżej niż 100 mm od powierzchni blatu roboczego. Szyba frontowa z pojedynczym podziałem, szyby boczne o wymiarach minimalnych 800 mm na 600 mm wychodzące obrysem 100 mm poza boczną krawędź blatu roboczego.
4. Blat roboczy zainstalowany na całej szerokości kabiny, o wymiarach 1600 mm na 500 mm, montowany na wysokości 740 mm od powierzchni podłogi, wyposażony w trzy przepusty kablowe
5. kabina wyposażona w dwie niezależne, regulowane lampy, wyposażone w niskotemperaturowe źródła światła.
6. Ściany boczne wyposażone w przepusty kablowe.
7. Drzwi wejściowe zainstalowane na ścianie bocznej, niezdejmowalne, z opcjonalnie zamocowanym zamkiem patentowym pozwalającym na zamykanie od wewnątrz pokrętłem obrotowym, a zewnętrznie na klucz, otwierane na zewnątrz
8. wentylacja kabiny zapewniająca siedmiokrotną wymianę powietrza w ciągu godziny wentylatorem elektrycznym o głośności pracy nie wyższej niż 12 dB, zasilanie wentylatora prowadzone wewnątrz konstrukcji nośnej.
9. Wymiary wewnętrzne kabiny w mm (szer x dług x wys ) 1600 x 1600 x 2000
10. masa kabiny nie większa niż 110 kg

Kabina służy jako miejsce pracy jednego lub dwóch tłumaczy symultanicznych, tłumaczących niejednocześnie dwa kanały językowe (przykład: tłumacze polsko – angielscy, w trakcie tłumaczenia z języka angielskiego na kanał językowy polski, w kanale przyporządkowanym jako „angielski“ automatycznie pojawia się język angielski z sali, a tłumaczenie na język polski transmitowany jest w kolejnym kanale)
Obsługa dwóch kanałów tłumaczonych z czego jeden wspólny dla wielu kabin.
W dachu zainstalowano wentylator Silent zasilany bezpiecznym napięciem 12 V. Instalacja poprowadzona jest w pionowym profilu narożnym dzięki czemu wentylator zasila się z wnetrza kabiny, a nie z zewnątrz, (co może być niefunkcjonalne w przypadku ustawienia kabiny w rogu sali) Głośność wentylatora 14 dB, wymiana powietrza 9 razy na godzinę.

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...