Koperty bezpieczne Amersafe

Firma Secural wprowadziła do swojej oferty koperty i torby bezpieczne AMERSAFE, przeznaczone do przechowywania i przewożenia pieniędzy oraz innych przedmiotów wartościowych i poufnych.

Dzięki swojej konstrukcji i użytym materiałom koperty bezpieczne AMERSAFE oferują możliwości zastąpienia stosunkowo niewielkim kosztem innych urządzeń zabezpieczających wykorzystywanych do tej pory w transporcie i składowaniu cennych rzeczy czy poufnych materiałów. Zamiast niewygodnych i trudnych w kontroli worków jutowych z plombami do przewozu gotówki, ciężkich kasetek, specjalnych teczek do przewozu dokumentów czy nieskutecznych zwykłych kopert papierowych czy foliowych (np. koperty stosowane w firmach kurierskich) można teraz w łatwy, wygodny i powszechny sposób stosować jednorazowe koperty i torby bezpieczne AMERSAFE.
Koperty i torby bezpieczne AMERSAFE mogą być łatwo stosowane tam, gdzie nie ma na stałe zamontowanych urządzeń zabezpieczających. Teraz każdy użytkownik kopert i toreb bezpiecznych AMERSAFE może w łatwy sposób kontrolować, czy chroniona zawartość nie została w sposób nieautoryzowany spenetrowana lub skopiowana (w przypadku dokumentów) przez osobę postronną.
Jako element sytemu zabezpieczeń w każdej firmie czy instytucji koperty bezpieczne AMERSAFE sprawdzają się znakomicie nie tylko dzięki posiadanym zabezpieczeniom - są także relatywnie tanie, łatwe w przechowywaniu i transporcie (zajmują mało miejsca i są lekkie), łatwe w ewidencji i kontroli przepływu. Po zużyciu mogą łatwo zostać poddane procesowi utylizacji (spaleniu).
Produkcja - każdy z elementów koperty bezpiecznej i etapów produkcji wykonywany jest u jednego producenta, tj. folia, taśma bezpieczna, nadruk, converting tj. zgrzewanie. W związku z powyższym producent bierze całkowitą odpowiedzialność za wykonany produkt. W żadnym wypadku nie podzleca całości lub części produkcji produktu.
Folia - Folia wykorzystywana do produkcji kopert bezpiecznych to trójwarstwowa folia polietylenowa (25%+50%+25%) tzw. COEX LDPE o wysokim współczynniku wytrzymałości na naprężenia mechaniczne. Standardowa grubość folii w przypadku kopert bezpiecznych to 0,07mm; toreb do bilonu to 0,10mm i 0,11mm. Folia nieprzezroczysta posiada najniższy możliwy współczynnik przenikliwości światła dla tej grupy produktów.
Zachowanie przez folię właściwości mechanicznych ma miejsce w tolerancji temperatury (-50ºC do +125ºC). Szerokość zgrzewów bocznych to 5mm (+/-1mm). Po prawidłowym zamknięciu koperty, koperta jest odporna na przenikanie wody i wilgoci.
Taśma bezpieczna - uniemożliwia otwarcie koperty bezpiecznej bez pozostawienia śladów włamania za pomocą zimnego i gorącego powietrza oraz rozpuszczalników (opis badania bezpieczeństwa włącznie z opisem działania taśmy bezpiecznej znajduje się w opinii bezpieczeństwa i opisie badania Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego).
Nadruk - stosowana technika druku na kopertach bezpiecznych to druk fleksograficzny. W przypadku kopert niestandardowych możliwa maksymalna ilość kolorów to 8. Najczęściej stosowana kolorystyka to 2,3 kolory. Pole przeznaczone do wypełnienia długopisem jest poddrukowane białym podkładem dla zwiększenia trwałości zapisu. Tzw. micronadruki na 5mm zgrzewach bocznych pełnią funkcję bezpieczeństwa i zapobiegają przed niewidocznym włamaniem się do koperty za pomocą mechanicznej manipulacji przy brzegach koperty.
Każda koperta posiada unikalny numer seryjny i tożsamy kod kreskowy na awersie koperty oraz takie same numery na tzw. kuponie/kuponach kontrolnych i pod taśmą kontrolną. Każda nadrukowana ramka na standardowych kopertach AmerSafe jest linią przerywaną, aby nie można było dostać się do koperty za pomocą przecięcia skalpelem wzdłuż nadrukowanych ciągłych linii ramek i podklejenia ich taśmą od wewnętrznej strony.
Kontrola jakości - sprawdzenie prawidłowego działania zabezpieczeń tj. taśmy bezpiecznej, wytrzymałości folii, jakości nadruku dokonywany jest przez dział kontroli jakości, na dwóch co tysięcznych wyprodukowanych kopertach bezpiecznych.
Przeznaczenie - magazynowanie i transport gotówki (banknoty i bilon), wszelkiego rodzaju kosztowności, dokumentów tajnych i poufnych. Koperta bezpieczna AmerSafe® jest produktem jednorazowego użytku.
Rozmiary kopert i toreb:
Koperty bezpieczne nieprzezroczyste AMERSAFE STANDARD
(czarne w środku i białe na zewnątrz)
Koperty bezpieczne przezroczyste AMERSAFE TRANSPARENT STANDARD
(wykonane z folii przezroczystej)
Torby bezpieczne AMERSAFE STANDARD
(wykonane z folii transparentnej)

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...