MICRA - nowy moduł alarmowy Satela.

Z końcem września firma SATEL wprowadza do swojej oferty nowy moduł alarmowy MICRA. Jest to urządzenie przeznaczone do zabezpieczania niewielkich obiektów.
Doskonale nadaje się do takich obiektów, jak domki letniskowe, kioski, kontenery techniczne czy budynki warsztatowe - gdzie oprócz alarmowania lokalnego wymagane jest sprawne przekazanie informacji o zagrożeniu. Możliwość podłączenia tradycyjnych czujek oraz sygnalizatorów, realizacji powiadamiania i monitoringu w sieciach GSM/GPRS a także sterowania za pomocą dedykowanych pilotów lub telefonu komórkowego powoduje, że MICRA z powodzeniem może zastąpić centralkę alarmową o dużych możliwościach tam, gdzie liczy się skuteczność i prostota.

Oprócz podstawowych funkcji związanych z wykrywaniem zagrożenia i zdalnym powiadamianiem, moduł alarmowy MICRA udostępnia możliwość akustycznej weryfikacji zgłoszenia alarmowego przez telefon, dzięki czemu pozwala szybko ocenić rzeczywiste zagrożenie. Możliwości komunikacyjne modułu nie ograniczają się do monitoringu (GPRS/SMS) oraz powiadamiania (SMS/CLIP) - funkcja zdalnego sterowania pozwala na sterowanie wyjściami modułu MICRA z użyciem telefonu komórkowego. Za nieprzerwaną pracę urządzenia w warunkach zaniku zasilania sieciowego odpowiada zasilacz buforowy z akumulatorem 7Ah - wszystko to zamknięte jest w zgrabnej i solidnej obudowie stanowiącej część zestawu sprzedażowego. Warto też wspomnieć o unikalnej w tej klasie urządzeń możliwości pracy z sygnałami analogowymi - na przykład pochodzącymi z czujników temperatury, czy poziomu wody. Dzięki temu MICRA może być idealnym rozwiązaniem do nadzoru oddalonych urządzeń technicznych, gdzie istnieje konieczność reagowania na zagrożenia inne niż włamanie.
Mamy nadzieję, że moduł alarmowy MICRA spotka się z Państwa zainteresowaniem, i znajdziecie Państwo dla niego wiele ciekawych zastosowań.
Charakterystyka ogólna:
  • 4 programowalne wejścia do podłączenia czujek/nadzorowania urządzeń technicznych
  • możliwość wyboru trybu pracy wejść: cyfrowe (włącz/wyłącz) lub analogowe (napięciowe)
  • oddzielne wejście ochrony sabotażowej
  • 2 wyjścia przekaźnikowe, sterowane lokalnie oraz zdalnie
  • odbiornik radiowy obsługujący do 8 pilotów P-2/P-4/T-1/T-2/T-4
  • monitoring GPRS/SMS według zaprogramowanej definicji zdarzeń
  • powiadamianie o wybranych zdarzeniach za pomocą SMS lub CLIP
  • możliwość podsłuchu obiektu drogą telefoniczną z użyciem zewnętrznego mikrofonu
  • możliwość programowania lokalnego (port RS-232) lub zdalnego (GPRS)

Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...