Systemy komunikacyjne SSS SIEDLE

PTH "Secural" została autoryzowanym przedstawicielem renomowanej firmy SSS SIEDLE i wprowadziła do swej oferty jej urządzenia komunikacyjne.


Siedle-Steel otwiera nowe mozliwości
System komunikacyjny Siedle-Steel został opracowany, by spełniać życzenia, realizować plany i koncepcje. Pozwala on tworzyć zindywidualizowane rozwiązania, których jakość i precyzja odpowiadają standardom produkcji przemysłowej. Tym właśnie system Siedle różni się od rozwiązań rzemieślniczych, które ani pod względem materiału ani jakości ykonania nie dorównują produktom przemysłowym. Każde urządzenie Steel zostaje wykonane i skonfigurowane zgodnie z życzeniem klienta. Nieograniczone możliwości zastosowań to zatem jeden z dwóch celów designu. Drugim jest perfekcja, cel, który wyklucza wszelkie kompromisy. W przypadku technologii jej kluczowa funkcja stanowi dla nas oczywisty priorytet. Gdy chodzi o materiał, wszystkie płyty wierzchnie wykonane są z poddanego precyzyjnej obróbce litego metalu. W naszym wzornictwie konstrukcja nie posiada widocznych elementów mocujących - płaskie powierzchnie, wyraźne linie i precyzyjnie zarysowane krawędzie podkreślają estetykę materiału. Istotą jakości designu Siedle- Steel jest konsekwencja i kreatywność. Jego możliwości funkcjonalne i estetyczne nie mają sobie równych. Urządzenia Steel należą do tych nielicznych wyrobów, które w swojej klasie definiują granice możliwości. Czy cele zostały więc osiągnięte? Niezupełnie. Nieograniczone możliwości i perfekcja są ideałami, które tym bardziej się oddalają, im bardziej się do nich zbliżyć. Siedle-Steel jest systemem otwartym nie tylko dla użytkowników, lecz także dla swoich twórców. Pracujemy nad nim.

Produkcja - nowoczesna manufaktura

Oczywiście w produkcji urządzeń Siedle-Steel biorą udziałmaszyny. Przykładowo płytyczołowe wycinane są laserem sterowanym bezpośrednio przez program CAD. W grę wchodzi najnowocześniejsza technologia - a jednak żaden z naszych produktów nie wymaga tak dużego udziału czynnika ludzkiego, jak Siedle-Steel. Jego ogromne zróżnicowanie nie byłoby możliwe do osiągnięcia w żaden inny sposób. Każdy klient posiada własne wyobrażenia, każde urządzenie jest unikatem. Automatyczna produkcja nie jest w stanie podołać tak wielkiej różnorodności, zwłaszcza gdy chodzi o jakość. Siedle-Steel swoją wyjątkową pozycję zawdzięcza zręczności i dokładności naszych pracowników. Perfekcja nie jest bowiem wyłącznie kwestią techniki; to, co wyróżnia "nowoczesną ma- Produkcja Nowoczesna manufaktura nufakturę", to przede wszystkim motywacja wynikająca z bardzo ludzkiej cechy: dumy z własnego dzieła.

Panel domofonowy do montażu podtynkowego
Zupełnie płaska powierzchnia bez widocznego mocowania - masywne płyty czołowe podkreślają przejrzysty język kształtów i piękno tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Dostępne rodzaje materiałów to szczotkowana stal szlachetna, aluminium eloksowane oraz mosiądz oksydowany, oferowanym zabezpieczeniem powierzchni jest powłoka PVD w kolorze mosiądzu lub chromu oraz indywidualnie dobrany lakier.
Różnorodność form dodatkowo potęguje dwupłaszczyznowa konstrukcja. Wzdłuż krawędzi oraz przez laserowo wycięte otwory płyty czołowej widoczny jest panel tylny z elementami funkcyjnymi. Pod względem koloru, struktury i powierzchni oba panele, przedni i tylny, mogą sobie odpowiadać, wzajemnie się uzupełniać lub tworzyć kontrast.
Mimo dwuwarstwowej budowy całość pozostaje niezwykle płaska: W przypadku montażu podtynkowego panel obsługi o grubości dwóch milimetrów odstaje od ściany o całe sześć milimetrów. A jeśli ma być jeszcze bardziej płasko, podtynkowy panel można zamontować nawet na równi z powierzchnią fasady.

Słupki komunikacyjne
Wolnostojący słupek komunikacyjny stanowi samodzielny akcent dekoracyjny. nie ingerując w wygląd elewacji i drzwi, stoi tam, gdzie prezentuje się najlepiej. Doskonale spełnia się w swej roli, nie tylko estetycznej: wszystkie funkcje rozmieszczone są w sposób ergonomiczny i przyjazny dla użytkownika. Wzajemne przenikanie się formy i funkcji widoczne jest w każdym szczególe. Na przykład ukryte mocowanie metalowego panelu jest elementem designu, a równocześnie stanowi zabezpieczenie przed wandalizmem, podobnie jak zamontowane w sposób niewidoczny przyciski dzwonka i zamka elektronicznego oraz niedostępny otwór głośnika. Elektromagnetyczna blokada zabezpieczająca przed kradzieżą*, sterowana tylko za pomocą znajdującego się w domu sterownika, blokuje bądź rozblokowuje płytę czołową. * wyposażenie opcjonalne.
Przez otwory w panelu przednim, precyzyjnie wycięte techniką laserową, widoczny jest panel tylny z elementami funkcyjnymi - na zdjęciu powyżej czytnik odcisków palców. Panel przedni: aluminium eloksowane; panel tylny i obudowa: indywidualnie dobrany lakier w kolorze pomarańczowym (RAL 2010). Zastosowanie dwóch modułów świetlnych z diodami LED sprawia, że słupek komunikacyjny spełnia równierz rolę kolumny świetlnej - rolę, która doskonale harmonizuje z podstawową funkcją wolnostojącego urządzenia komunikacyjnego przy wejściu. Wykonanie: panel tylny, obudowa i panel przedni w kolorze jedwabistej czerni (RAL 9005). Płaski profil: odchylenia od pionu występują tylko w miejscach uwarunkowanych funkcją - na przykład na wysokości reflektora punktowego z diodą LED. Panel tylny ze stali szlachetnej przechodzi w podstawę do mocowania o grubości 10 milimetrów. Podstawa przykręcana jest do podłoża.

Przelotowe skrzynki na listy
Obecnie urządzenia komunikacyjne przy wejściu do budynku coś więcej niż dzwonek i domofon: powinny one spełniać także funkcje informacyjne, funkcje monitoringu, nadzoru, kontroli dostępu, sterowania, oświetlania - i oczywiście umożliwiać odbiór poczty. Ich najbardziej elegancką formą realizacji jest przelotowa skrzynka na listy zintegrowana z podtynkowym panelem domofonowym. Ruchoma klapka, wykonana w całości z tego samego materiału co płyta czołowa, idealnie wtapia się w panel. Nawet porywisty wiatr nie jest w stanie zachwiać jej równowagi. Korespondencja wpada do nachylonego pojemnika i stamtąd jest odbierana. Rzecz jasna, wszystkie rodzaje skrzynek na listy firmy Siedle spełniają wymogi normy europejskiej DIN EN 13724.
Panel domofonowy z mosiądzu oksydowanego, panel tylny i osłona oprawy oświetleniowej pokryte lakierem matowym w kolorze jedwabistej czerni. Wyposażona w diodową lampę powierzchniową, mikrofon, przycisk wielkopowierzchniowy oraz przelotową skrzynkę na listy. Napisy zostały wycięte laserowo w płycie czołowej.
Przelotowa skrzynka na listy dostępna jest w dwóch szerokościach (238 i 378 milimetrów). Siatka pomocnicza zapewnia zachowanie zgodnych proporcji w każdej kombinacji.

Skrzynka na listy - odbiór poczty od strony zewnętrznej
Tam, gdzie planowana jest wnęka w murze, ale nie otwór, zaleca się odbiór poczty od strony zewnętrznej. Drzwiczki do odbierania poczty oraz listwa uchwytowa wykonane z tego samego materiału co płyta czołowa. Piękna powierzchnia kryje wysoką funkcjonalność: skrzynka na listy, wyposażona w zabezpieczenie przed deszczem i skraplaniem się pary wodnej chroni korespondencję przed wilgocią, a drzwiczki do odbioru poczty otwierane nie w bok, lecz ku dołowi, zapobiegają wypadaniu zawartości.
Panel domofonowy z szczotkowanej stali szlachetnej, panel tylny pokryty lśniącym lakierem w kolorze ciemnoszarym lub złotym, osłona oprawy oświetleniowej ze stali szlachetnej. Wyposażona w diodową lampę powierzchniową, mikrofon, czytnik kluczy elektronicznych oraz przycisk wielkopowierzchniowy. Napis z folii imitującej efekt piaskowania. Materiał i powierzchnia decydują o charakterze panelu domofonowego - a tym samym o charakterze całego wejścia. Siedle-Steel pozostawia wybór: tam, gdzie stal szlachetna nadawałaby zbyt chłodny i techniczny wygląd, alternatywą jest kolor mosiądzu. Nie chodzi tu jednak o mosiądz, którego złoty blask wymaga regularnej pielęgnacji, lecz o litą stal szlachetną, polerowaną w kilku etapach i pokrytą powłoką odpowiadającą najnowocześniejszej technologii, która chroni powierzchnię przed nalotem przez cały okres użytkowania.

Wolnostojący słupek komunikacyjny ze skrzynka na listy
Tam, gdzie liczy się reprezentatywność, wolnostojąca stacja bramowa prezentuje zdecydowany styl. Jako przyciągający uwagę element wejścia stanowi idealną powierzchnię do prezentacji nazw lub logo firm. Diodowa lampa powierzchniowa ukazuje napisy we właściwym świetle, a zintegrowana skrzynka na listy daje przykład, jak z funkcjonalnej konieczności uczynić kompozycyjną cnotę. Przy tym jest wystarczająco szeroka, by zapobiec zagnieceniom nawet obfitej korespondencji. Jej rozmiar wpływa na proporcje stacji, która wprawdzie eksponuje swą okazałość, ale nie przytłacza.
Idealne uzupełnienie: kolumna świetlna z diodami LED, na zdjęciu kolumna o wysokości 40 centymetrów, przeznaczona do oświetlania drogi.
Płyta czołowa, przyciski dzwonka oraz osłona oprawy oświetleniowej wykonane ze stali szlachetnej z powłoką duraflonu (o metalicznym połysku); panel tylny i obudowa: stal szlachetna lakierowana (RAL 7015). Napisy: technika cięcia laserowego Wolnostojący słupek komunikacyjny ze skrzynką na listy

Montaż na szkle
Wkomponowane w boczną część drzwi, urządzenie Siedle- Steel sprawia doskonałe wrażenie. Jego okazała metalowa powierzchnia staje się elementem designu nadającym charakter całemu wejściu.
Urządzenia Siedle-Steel do montażu na szkle umieszcza się bez ramy czy dodatkowych mocowań bezpośrednio na szklanej płaszczyźnie. W przypadku montażu bezpośrednio na szklanej płaszczyźnie okablowanie staje się częścią designu. Przewody zostają poprowadzone w dół w elastycznym płaszczu ze stali szlachetnej. Urządzenie "unosi się" na ergonomicznej wysokości.
Wbudowanie panelu, jako drugi wariant montażu na szkle, pozwala na usytuowanie prządzenia komunikacyjnego pomiędzy dwoma szklanymi elementami. Ponieważ panele Steel nie wymagają dodatkowej ramy, stają się integralną częścią szklanej fasady. Jednolite lakierowanie dodatkowo podkreśla homogeniczny charakter wejścia.
Panel tylny osadzony jest na tyle głęboko, że panel przedni znajduje się na równi z otaczającą powierzchnią. Odchylenia od pionu występują tylko w miejscach uwarunkowanych funkcją - na przykład na wysokości kamery wideo czy reflektora punktowego. Urządzenie na zdjęciu, podobnie jak panel drzwiowy pokryte jest niezwykle wytrzymałym i odpornym na zabrudzenia duraflonem.

Kolumna świetlna i oprawa ścienna
Zastosowanie modułów świetlnych uzupełnia system komunikacyjny Siedle-Steel o wolnostojące kolumny świetlne i idealnie płaskie, stylowe oprawy oświetleniowe przeznaczone do wbudowania w ścianie.
W zestawieniu z panelem domofonowym Steel moduły sprawiają, że wejście stanowi harmonijną, jednolitą całość, od bramy aż po wnętrze budynku. Każdy moduł świetlny wyposażony jest w cztery białe diody o dużym natężeniu światła, widoczne jako pojedyncze świecące punkty.
Moduły można łączyć z sobą pionowo lub poziomo. W ten sposób uzyskuje się oświetlenie i natężenie światła w pełni adekwatne do przeznaczenia.
Kilka opcji mocowania zapewnia stabilne osadzenie. Kolumny przykręcane są bezpośrednio do podłoża lub do betonowego postumentu.

Terminal komunikacyjny, zastosowania specjalne
Terminal komunikacyjny zintegrowany jest z komputerem przemysłowym, odpowiednio skonfigurowanym przez Siedle, dzięki czemu zapewnia niezawodną eksploatację. Terminal spełnia wszystkie funkcje panelu domofonowego, łącznie z funkcją kontroli dostępu za pomocą zamka szyfrowego oraz funkcją połączeń zewnętrznych. Ponadto oferuje całą gamę możliwości związanych z komputerowym systemem informacyjnym oraz dostępem do intrai internetu.
Indywidualne pomysły, specjalne wymagania oraz niekonwencjonalne rozwiązania konstrukcyjne to wyzwania, które system Siedle-Steel podejmuje z największym upodobaniem. Wszak po to został stworzony. Przykłady pokazują, jak daleko sięgają jego możliwości.
Urządzenie w indywidualnie dobranymkolorze, zamontowane na równi z powierzchnią, wyposażone w kamerę wideo, terminal komunikacyjny, kontrolę dostępu oraz skrzynkę na listy.
W wielu budynkach stanowi element wyposażenia obowiązkowego: kasetka na klucz awaryjny dla straży pożarnej. W designie Siedle-Steel nie jest już elementem zakłócającym estetykę, lecz częścią systemu komunikacyjnego.

System oznakowania budynku
Czy to jako uzupełnienie panelu domofonowego Siedle, czy jako niezależny element: system oznakowania budynku urzeka nieskazitelnymi powierzchniami i przemyślaną dwuelementową konstrukcją.
Przez otwory płyty wierzchniej widoczny jest panel tylny. Oba panele dostępne są w indywidualnie dobranych kolorach lakieru, ponadto istnieje możliwość wyboru materiału płyty wierzchniej.
Szerokie możliwości wzornicze oraz przejrzysty design pozwalają nadać tablicom informacyjnym dowolny wygląd: od stonowanego po ekstrawagancki. Wkomponowanie w istniejącą linię wyposażenia, schemat kolorów czy system znaków informacyjnych nie stanowi najmniejszego problemu.
Oprócz szeregu piktogramów i tablic na napisy w standardowym rozmiarze system oznakowania budynku oferuje równie szeroki wybór napisów i takie same możliwości wzornicze, jak system komunikacyjny Siedle- Steel, z którego się wywodzi. Nic dziwnego, że oba doskonale z sobą harmonizują.

Przykłady zastosowań

Panel domofonowy Steel dopiero używany staje się częścią architektury. To, jaki będzie ostateczny wygląd urządzenia, jak będzie się ono prezentowało na tle budynku i otaczających materiałów, czy będzie tworzyć kontrast czy też wtopi się w otoczenie - to wszystko nie zależy od nas. Lecz od użytkownika.

Mając to na względzie, nie traktujemy naszych klientów jako konsumentów, lecz jako partnerów. Nie oferujemy Państwu gotowych produktów, lecz otwarty system i nieograniczone możliwości wzornicze. Design i konstrukcja nakreślają wytyczne; przykłady pokazują, jak szerokie jest spektrum możliwości tego systemu.

Domofony Siedle
Unifon nie jest wyłącznie częścią systemu komunikacyjnego. Jest także elementem wyposażenia. Dlatego unifony Siedle potrafią więcej niż nawiązać łączność z wejściem. Urzekają harmonią kształtów, fascynują pięknem, a przy tym są wyrazem osobistego stylu i gustu. To wszystko dzięki koncepcji designu Siedle-Individual. W ramach tego standardu dostępnych jest już jedenaście wariantów. Ponadto na każde życzenie tworzymy indywidualną, skrojoną na miarę ofertę.
Oczywiście nie są one tylko elementem wyposażenia. Są także częścią systemu komunikacji. Dlatego nie tylko doskonale się prezentują. Także działają perfekcyjnie, są łatwe w obsłudze i zapewniają długą, niezawodną eksploatację. Wszak zostały wyprodukowane przez Siedle.
Pełną listę modeli i wariantów wzorniczych znajdą Państwo w naszym prospekcie "Urządzenia komunikacyjne przy wejściu do budynku".

Unifony głośnomówiące Siedle
Alternatywą do klasycznego unifonu słuchawkowego jest unifon głośnomówiący, umożliwiający komunikację w jej pierwotnej formie - jako naturalną rozmowę. Nie tylko rozmowa, także działanie unifonów głośnomówiących jest naturalne i swobodne. Ich przejrzysty design zapewnia prostą, intuicyjną obsługę - bez lupy, długich palców i szukania właściwego przycisku.
Największy przycisk pełni najważniejszą funkcję: służy do odbierania i kończenia rozmów. Gdy brak wolnej ręki, można nacisnąć go ramieniem lub łokciem.
Przyjemny w dotyku i zapobiegający ślizganiu się dłoni materiał, łatwo rozpoznawalne, adekwatne symbole, diody sygnalizacyjne LED, doskonała jakość dźwięku i wreszcie rezygnacja z przesadnej miniaturyzacji - wszystko to zapewnia wygodną obsługę. Unifony głośnomówiące dostępne są w takich samych modelach i wariantach wzorniczych, jak unifony słuchawkowe Siedle.
Pełną listę unifonów Siedle oraz więcej informacji na ich temat znajdą Państwo w prospekcie "Urządzenia komunikacyjne przy wejściu do budynku".

Funkcje, wyróżnienia


Wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej...